Które z miast warto zobaczyć będąc w Hiszpanii?

Hiszpania to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od miłośników zabytkowej architektury, znawców kultury aż po imprezowiczów i turystów spragnionych promieni słonecznych, krystalicznej wody i piaszczystej plaży. Będąc w Hiszpanii warto jednak odwiedzić kilka miast a także skorzystać z miejscowych atrakcji, aby móc, co wspominać. Hiszpania słynie nie tylko z corridy, bitwy na pomidory, ale również świetnych klubów piłkarskich, o czym doskonale każdy kibic wie. Real Madryt czy FC Barcelona to czołowe drużyny zajmujące wysokie miejsca w randze UEFA.

A więc Madryt – czyli stolica Hiszpanii, słynąca nie tylko ze słynnego stadionu, ale również wielu innych świetnych miejsc takich jak bardzo ciekawie zaprojektowane katedry, eleganckie pałace, które w połączeniu z wąskimi uliczkami nadają bajkowego wyrazu. Barcelona – miasto, które dla większości turystów jest najważniejszym miejscem do zwiedzenia. Nie tylko niesamowity klimat tego miejsca, ale również tętniące życiem ulice 24 godziny na dobę sprawiają, że turyści lgną do tego miejsca. Sagrada Familia każdego roku zdobywa serca wielu turystów, którzy lgną w miejsce, aby ją zobaczyć. Kolejnym miastem wartym odwiedzin jest Toledo – pomimo faktu, iż łatwo się w nim zgubić, turyści odwiedzają go by poznać architekturę mówiącą o historii Hiszpanii.

Ukazanie tego miejsca w takim stylu jest prawdziwą przyjemnością a więc i spacery są tutaj wskazane. Jedna z najsłynniejszych miejscowości kraju Basków – San Sebastian to idealne miejsce, dla każdego, kto chce odpocząć od zatłoczonych miast. Segowia, kolejne miasto słynące z cudownego akweduktu rzymskiego, gotyckie katedry, idealnie zachowane budowle romańskie, kręte uliczki oraz cudowne place są prawdziwą gratką dla osób zachwycających się architekturą. Jest to również idealne miejsce dla zakochanych par, gdzie nie tylko piękne widoki przyciągają tłumy, ale także magiczny wygląd całego miasta. Walencja, miasto, które niegdyś było zaniedbane, teraz figuruje, jako jedno z najpiękniejszych w Hiszpanii.

Odrestaurowane zabytki, urocze kawiarenki oraz architektura nowoczesna sprawiają, że jest to miasto godne odwiedzin. Sewilla – miasto, które powinno znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc naszej wędrówki po Hiszpanii. Stolica corridy i flamenco. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tych, którzy Hiszpanię wybierają, jako miejsce do relaksu – Costa Brava czy Costa del Sol to dwie najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe. Krystaliczna woda, słońce i niebiańskie plaże, na których znajdują się bary to prawdziwy raj dla urlopowiczów.

Related posts: